Ucieczka na Srebrny Glob - pokaz filmu

"Na srebrnym globie" Andrzeja Żuławskiego mógł stać się jednym z najbardziej przełomowych filmów science-fiction w historii kina – jeszcze przed "Gwiezdnymi wojnami" George'a Lucasa. Rozmach produkcyjny, gwiazdorska obsada, rewolucyjne kostiumy i scenografia zapowiadały arcydzieło. Dlaczego zatem władze kinematografii PRL wstrzymały produkcję na dwa tygodnie przed końcem zdjęć? Pozostał film-legenda, który nadal inspiruje filmowców z całego świata oraz rozgrzewa emocje dawnych członków ekipy równie silne dziś co 40 lat temu.

Kup bilety


 

 "Ucieczka na srebrny glob" Kuby Mikurdy prezentuje największą tajemnicę i niespełnione marzenie polskiego kina. Poznajemy także prywatne kulisy powstawania filmu - Żuławski był wówczas świeżo po rozstaniu z pierwszą żoną Małgorzatą Braunek i praca nad ambitnym dziełem stanowiła dla niego rodzaj terapii. 

Muzykę do filmu stworzył gdański kompozytor Stefan Wesołowski, zainspirowany twórczością Żuławskiego i współpracującego z nim przez lata kompozytora Andrzeja Korzyńskiego. W ramach festiwali zapraszamy oprócz projekcji filmu, również na koncert Stefana Wesołówskiego, który wykona swoje autorskie kompozycje z filmu w towarzystwie kwartetu wiolonczelistów.

Pokaz filmu w ramach 3. Festiwalu Cinematika - muzyka filmowa + kino, Gdańsk 2022

Widownia


IKM ul. Dlugi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
Polska

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google